Boxermentés logo

Gazdira váró boxerekGazdira váró boxerek Gazdira váró boxer keverékekGazdira váró boxer keverékek Elveszett/talált boxerekElveszett/talált boxerek Gazdira találtakGazdira találtak In memoriamIn memoriam

(W)ebnapló(W)ebnapló Tudnivalók a boxerrőlTudnivalók a boxerről Hírek a gazdiktólHírek a gazdiktól LetöltésLetöltés LinkekLinkek

Információ önkénteseknekInformáció önkénteseknek

Mit jelent a virtuális örökbefogadás?Mit jelent a virtuális örökbefogadás?

Számlaszám és adószám

Mit adományozzak?Mit adományozzak?
FőoldalFőoldal RólunkRólunk ElérhetőségeinkElérhetőségeink Hogyan segíthet?Hogyan segíthet? Örökbefogadási és leadási tudnivalókÖrökbefogadási és leadási tudnivalók TámogatóinkTámogatóink

ADÓ 1 % FELAJÁNLÁS 2011 !
2011.02.18.


Alapítványunkat személyi jövedelemadója 1%-val is támogathatja, hiszen ez a legnagyobb bevételi forrásunk, állatmentõ munkánkat szinte teljes egészében ebbõl fedezzük.

Adószámunk:

18169696-1-42



Noé az Életért Közösség:

Technikai szám:2006



Rendelkező nyilatkozat letöltése

Tisztelt Támogatónk! Kedves Állatbarát!

Hatalmas örömmel tapasztaltuk, hogy Állatotthonunk munkájának elismeréseképpen 2010. évben közel 14.500 adózó gondolta úgy, hogy adója 1 %-ával a NOÉ Állatotthon Alapítvány tevékenységét támogatja. Nagyon köszönjük, és reméljük, hogy idén is számíthatunk támogatásukra, hiszen jelenleg több mint 900 állatról gondoskodunk!

Tudjuk minden szempontból nehéz év volt 2010. De nem csak nekünk embereknek, hanem a nekünk kiszolgáltatott állatoknak is. Naponta kapunk bejelentést súlyos állatkínzásokról, az elhanyagolástól életveszélybe került állatokról. A természet sem volt kegyes, hiszen a nyáron óriási árvíz pusztított és jelenleg is hihetetlen mértékű belvíz okoz gondot az ország nagy részén.
Az októberi vörösiszap-katasztrófa megrengette az egész országot. A NOÉ Állatotthon Katasztrófa csoportja is azonnal a tragédia sújtotta településekre ment és megkezdte a bajbajutott állatok mentését.

Soha nem tapasztalt összefogással segítették támogatóink munkánkat és a bajban egy igazi közösség kovácsolódott össze, amit mára büszkén nevezünk NOÉ családnak. A felajánlott segítségből és támogatásokból nem csupán a mentést, a megmentett állatok gyógykezelését és rehabilitációját tudtuk finanszírozni, de segítséget nyújthattunk több, kisebb szervezetnek is a munkájukban. És tesszük ezt folyamatosan, ahol segítségre van szükség.

Speciális programjaink keretei között működnek fajtatiszta kutyák mentésével (boxer, bulldog, csau-csau, cane corso, schnauzer)foglalkozó fajtamentő projektjeink, amelyek működését kizárólag önkéntesekből álló csapattagok végzik. A csapatok folyamatosan bővülnek, és hihetetlen lelkesedéssel, valamint kifogyhatatlannak tűnő energiával mentik a rászoruló állatokat, miközben állatotthonunkba is folyamatosan ömlenek a sérült, beteg, kezelésre szoruló kutyák, macskák és egyéb állatok.

2009-ben elindult rókamentő projektünk. A NOÉ Állatotthon egyik legnagyobb beruházásaként elkészült a Magyarországon és Európában is egyedülálló rókarezervátum, ahol jelenleg 9 róka és 6 borz él boldogan és biztonságban. Otthonukat több megunt, elárvult mosómedvével osztják meg.

A Noé Állatotthon Alapítvány megalakulása óta menti az utak mentén elütött, sorsukra hagyott, beteg cicákat, valamint az ivartalanítás hiányában teherré vált, „nem várt” almokat. A probléma súlyossága mostanra akkora lett, hogy elengedhetetlenné vált szervezett, önálló projekt formájában folytatni a munkát. Ezért 2010 augusztusában elindult Macskamentő projektünk, macskaszerető önkéntesek részvételével.
A csoport fő célja a rászoruló, sérült, altatásra ítélt cicák szervezett mentése, gyógykezelése és gazdához juttatása.

Rágcsálómentő csoportunk 2009 év végén alakult, ideiglenes befogadói hálózattal működik, a munkát itt is 100%-ban önkéntesek végzik.
Tevékenységük kiterjed a laboratóriumi kísérleti állatokra, a megunt házi kedvencekre, a nem kívánt szaporulatokra és a bajba jutott tenyészállatokra is. Létjogosultságukat igazolja, hogy a kezdetektől szinte folyamatosan 100 feletti állatállományról gondoskodnak.

Kórházunk balesetes részlege állandóan 150 %-on üzemel, hiszen sérült, közvetlen életveszélyben lévő állatot sosem hagyunk az utcán. Az egészséges állatok bekerüléséhez azonban várólistát kellett bevezetnünk.

A napi állatmentő munkánkon túl évek óta komoly hangsúlyt fektetünk a felvilágosításra és az oktatásra. Hisszük, hogy a felnövekvő nemzedék tanítása az egyik legfontosabb része az állatvédelemnek. Oktatócsoportunk rendszeresen jár ki iskolákba és óvodákba, illetve az állatotthonban fogadunk gyermek és diák csoportokat. Régi dédelgetett álmunkat szeretnénk megvalósítani egy oktatóközpont létrehozásával, ahol az állatok közvetlen közelében, interaktív módon sajátíthatnák el a gyerekek a felelős állattartás alapszabályait.

Egyik állandóan visszatérő probléma a ‘kiskutyaszezon”, ami komoly gondot okoz nekünk, hiszen naponta akarnak nem kívánt szaporulatból származó kölyköket elhelyezni nálunk, illetve rendszeresen találunk a kapuban ilyen-olyan módon bedobozolt kölyökállatokat rejtő “ajándékcsomagokat”.
A kölykök immunrendszere nagyon gyenge, 3 kombinált oltás beadásáig (minimum 6-8 hét) karanténba kell őket helyezni, a különböző időben bekerült almokat azonban egymástól is szeparálni kell a potenciális fertőzések elkerülése érdekében. Ezt eddig csak ideiglenes befogadói rendszerben tudtuk megvalósítani, de az önhibájukon kívül bajba került kölykök száma elengedhetetlenné teszi saját kölyökkarantén részleg felépítését. Megkezdtük egy európai színvonalú karantén építését, melynek átadása 2011-ben várható.

Mint említettük, kórház részlegünk kihasználtsága maximális, így a speciális projektjeink igényeit már nem tudja kiszolgálni.
2010-ben felépítettük a bulldogmenedéket, ezeknek az érzékeny kutyáknak az elhelyezésére. A segítségre és gyógykezelésre szoruló kutyák és macskák száma további fejlesztéseket tesz szükségessé. Elindult két új nagy terv megvalósítása, a macska- és boxermenedék létrehozása. A menedékek tervezésekor és kivitelezésekor teljes körűen figyelembe vesszük az adott faj, illetve fajta speciális adottságait, igényeit. Célunk minden esetben a megfelelő karanténozás és elhelyezésen túl, a minél hatékonyabb és gyorsabb testi, lelki rehabilitáció és az állatok örökbeadása. A menedékek átadása és birtokbavétele 2011 tavaszán várható.

Aki járt már a NOÉ Állatotthonban, saját maga is megtapasztalhatta, hogy az egyik legnagyobb problémánk a menhelyhez vezető út minősége. Gyakorlatilag hó vagy eső esetén a terület napokig megközelíthetetlen. Az érintett időszakokban sem támogatóink, sem az iskolás csoportok, de még a saját állatmentőink sem tudnak feljutni az állatotthonhoz. Hosszú ideje próbálunk már segítséget kérni a probléma rendezéséhez, de külterületen működünk, ezért ennek megoldása nem egyszerű. E súlyos helyzet miatt egyik legnagyobb jövőbeli beruházásunk lenne, hogy a hozzánk vezető útszakasz legkritikusabb részét, mintegy 500 métert saját forrásból, támogatóink segítségével csináltatjuk meg.

Kérjük, támogassa Állatotthonunkat adója 1%-ával, hogy továbbra is ilyen magas színvonalon végezhessük állatmentő munkánkat.
Az adóbevallás részét képező felajánló nyomtatványra írja rá adószámunkat: 18169696-1-42. + 1 % NOÉ az Életért Közösség technikai száma: 2006.
Köszönjük!

Legyen Ön is a NOÉ család tagja, csatlakozzon hozzánk a Facebook-on, ahol már több mint 15.000 családtagunk van (facebook.com/noeallatotthon).
Természetesen a legnagyobb öröm védenceinknek és nekünk is, ha személyesen ellátogat hozzánk a hét bármely napján.

Állatbarát üdvözlettel:
Sándor Hédi, a NOÉ Állatotthon Alapítvány elnöke



Megosztom a Facebookon